Pekcazip.com'dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup Surat Kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir.

Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

İadeniz pekcazip.com'un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır.

İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir.

Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve pekcazip.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden pekcazip.com sorumlu olmamaktadır.
Ayrıntılı bilgi için 0 (850) 840 76 96  Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya iletişim bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.


İADE


İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmis, bir baska müsteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

  • Hijyenik olarak kullanılan tüm ürünlerin iadesi yapılamaz. (iç giyim vb.)

  • Diger tüm ürünlerde garanti şartlarını bizim gerekli yönlendirmeleriniz ile satın alınan marka tarafından saglanır

Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda olusabilecek sorunlar için mutlaka ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karsılasılması halinde mutlaka hasar tespit tutanagı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk tarafınıza aittir.


DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?


İadeniz pekcazip.com'un ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve pekcazip.com hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır.

İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır.

Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.

İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir.


İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?


Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7. maddesi uyarınca (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU NE YAPMAM GEREKİYOR?


pekcazip.com dan kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisin de pekcazip.com Müşteri Hizmetleri 0 (850) 840 76 96 ile temasa geçerek , kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.

Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.
Kusurlu göndereceğiniz ürünler de ; ürünlerin tamamı veya bir kısmı kusurluysa değişim ve iade işlemi sağlanamamaktadır.